Yengeç Burcu Özellikleri – Burcunun Sözlüğü

Yengeç Burcu Özellikleri

22 Haziran - 22 Temmuz

Element 

Nitelik

Yönetici Gezegen

Su

Öncü

Ay

Genel Özellikleri

Yengeç Burcu su gurubunun en duygusal burçlarındandır. Tüm Yengeçlerde en bilinen özellikleri evine, annesine, eşine ve çocuklarına aşırı duyarlı ve hassas olmalarıdır. Yengeç Burcu insanları etrafındaki herkesin mutlu olmasını ister. Duyguları ve kalpleri tarafından yönetilen yengeçler kalabalıktan huzursuz olurlar. Sevgiye ve güvene çok değer verirler ve aynı değeri karşı taraftan görmek isterler. Fakat isteklerini karşı tarafa belli etmeden de kendilerini adayabilirler. Yengeç Burcununhisleri çok kuvvetlidir. Duygusal hayatlarında hep güven arayışı içinde oldukları için bu bazen aşırı kıskanç tavırlara dönüşebilir. Çok fazla duygusallık onlar için bazen melankoli ve karamsarlığa dönüşebilir. Ne yaşadıkları dışarıdan belli olmasa da içlerinde büyük fırtınalar kopar. Onlar için dostluk ilişkileri önemlidir ve sır tutma konusunda çok güvenilir burçtur.

Yükselen Yengeç

Yükselen Yengeçler için ailesi bir yana çocukları bir yanadır. Ailesi için yapmakta asla kaçınmazlar. İyi niyetli ve merhametlidirler. Sevdiklerini koruyup kollamayı kendilerine yaşam boyu görev edinirler ve muhtaç kişilere yardım etmekten kaçınmazlar. Yengeç Burcu insanlarının iç dünyalarına inmeyi başarırsanız kendinizi güvende ve mutlu olmayı garantilediniz demektir.

Yengeç Kadını

Yengeç Kadınları fedakar insanlardır. Sezgileri kuvvetlidir ve bu özelliğine güvenen Yengeç Kadınları birçok konuda haklı çıkarlar. En belirgin özelliklerinden biri de vicdanlı kişiler olmalarıdır. Daima vicdanı ile hareket ederler. İnsanları kırmaktan ve üzmekten çekinirler, bu yüzden genelde hep üzülen kendileri olmuştur. Aile içinde düzenli ve titiz ev hanımı olurlar. İyi ve sevgi dolu bir eş, şefkatli koruyucu anne modeli çizerler. Hassas yapıları yüzünden en ufak bir olaydan bile çok fazla etkilenebilirler.

Yengeç Erkeği

Yengeç Erkekleri duygusal insanlardır. Onlar için aile kavramı çok önemlidir. Ailesini korumak kollamak, onlarla vaki geçirmek ve onlar için çalışmaktan büyük haz duyarlar. Bu yüzden tam bir aile babası olurlar. Ev ortamını seven Yengeç Erkekleri, dışarıda çok fazla vakit geçirmekten keyif almazlar. Duygusal yapıları onları bazen melankoli durumuna getirebilir. İçlerine kapanabilirler, ne kadar zorlasanız da kendi istemediği sürece içini size dökmez. Sır saklamayı severler. Tutkulu aşıklardır.