Yay Burcu Özellikleri – Burcunun Sözlüğü

Yay Burcu Özellikleri

23 Kasım - 21 Aralık

Element 

Nitelik

Yönetici Gezegen

Ateş

Değişken

Jüpiter

Genel Özellikleri

Yay Burçları kavrama kabiliyetleri çok gelişmiş kişilerdir. En belirgin özellikleri samimi, güler yüzlü ve olaylara karşı her zaman çözüm odaklı yaklaşmalarıdır. Yaptıkları hatalardan her zaman ders çıkarırlar. Yay Burçları patavatsızlıkları ile meşhurdur. Bu yüzden birçok kişinin kalbini kırmışlardır. Ancak fazla açık sözlü olmaları bazen başlarına dert açar. Asla kötü niyetli değillerdir. Onları tanıyan yakın çevreleri bunu sorun haline getirmezler. Aşırı pratik zekalıdırlar. Seyahat etmeyi farklı kültürleri tanımayı çok severler. Kolayca risk alabilirler. Hayatlarının kısıtlanmasını asla istemezler hatta kısıtlanan bir Yay Burcu çok kolay psikolojisini bozabilir. Yay Burcu ile yakın bir ilişki kurabilmek için onun heyecanına ortak olmak gerekir. Soğuk kişilerden uzak dururlar.

Yükselen Yay

Fazlasıyla rahat insanlardır. Samimi, dost canlısı ve neşe saçan kişilerdir. Sosyaldirler, ilgi alanı olmadığı birçok şeyle öğrenmek için araştırılar. Yükselen Yaylar da evrensel boyutta gezgindirler. Onları asla boyunduruk altına olamazsınız. Kısıtlanmak sizden uzaklaşmasına neden olur. Yükselen Yay demek özgürlük demektir. Entelektüel insanlardır. Düşündükleri konu hakkında uzun uzun konuşmayı çok severler, çabuk sinirlenirler ve çabuk sakinleşirler.

Yay Kadını

Yay Burcu kadınları hevesli ve heyecanlı yapılarıyla bilinirler. Hayatlarında hemen hemen hiçbir konuda motivasyon eksikliği yaşamazlar. Maceracı kişilerdir. Keşfetmeyi ve araştırmayı severler. Seyahat etmekten ve yeni kültürleri tanımaktan büyük mutluluk duyarlar. Hatta kendilerini tamamlanmış hissederler. Ufkunu ve sınırlarını zorlamaktan zevk alırlar. Kolay olan şeylerle pek ilgilenmezler, zor olan onlar için her zaman daha çekici olmuştur. Hızına ayak uyduracak partner isterler hayatlarında ve bulduklarında çok tutkulu bir aşk kadını olabilirler.

Yay Erkeği

Yay erkekleri entelektüel kişiliğe sahiptir. Centilmen ve bilgilidirler. Oldukça meraklı kişilerdir. Gizemi ve gizemli konuları çözmekten keyif alırlar. Çapkın olarak nitelendirilirler. Özgür ve rahat tavırları onları çapkın erkekler olarak algılanmasına sebep olur. Bu yüzden de ikili ilişkilerinde sorun yaşarlar. İyimser insanlardır. Düşünmeyi severler. Her türlü olayı olumlu yönden bakmayı başarırlar. Bu sayede çevresinin bakış açısını değiştirebilirler.