Terazi Burcu Özellikleri – Burcunun Sözlüğü

Terazi Burcu Özellikleri

24 Eylül - 24 Ekim

Element 

Nitelik

Yönetici Gezegen

Hava

Değişken

Venüs

Genel Özellikler

Terazi Burcu zarif ve şık görüntüleriyle dikkat çeker hava gurubunda bulunan üç burç arasında en zarif ve çekici olanıdır. Bu burcun güçlü bir adalet duygusu vardır. Düzenden hoşlanırlar. İlişkilerde adil ve objektif aklıyla hareket ederler. Aşk ve sevgi duygusu onların olmazsa olmazıdır. Ayrıca sanat ve güzellik duygusu hayatlarında önemli bir yerdedir. Bu konuda çok titizdirler. Estetik duygularının gelişmiş olması, sosyal alanda aktif olmaları onları aranan ve sevilen kişiler yapar. Terazi burçlarında kararsız kalmak ve sürekli denge bulamamak en kötü özelliğidir. Fazla objektif olmaları zaman zaman soğukluğa ve hesapçı görünmelerine neden olur.

Yükselen Terazi

Yükselen Teraziler oldukça diplomatik özellikler gösterir. Çevreleri ile iyi ilişkiler kurmaya meyillidirler. Sosyal yapıları gelişmiş olduğu için etrafındaki kişiler ile kolay kolay çatışmaya girmezler ve çok çabuk arkadaş edinirler. Dostluk kavramı onlar için çok önemlidir ve dost ile vakit geçirmeyi çok severler. Yükselen Teraziler estetik ve sanat zevki bakımından oldukça beceriklidir. Dokundukları her şeyi güzelleştirme ve en güzeline sahip olma özellikleri vardır.

Terazi Kadını

Terazi Kadınları iyimser, güler yüzlü ve kibar kişilerdir. Sakin yapıları ile olaylara hep iyi tarafından bakmak isterler. En kötü durumdan bile küçük olsa bile iyi sonuç çıkartmaya çalışırlar. Terazi Kadını da erkeği gibi estetik algılara önem verir. Her zaman şık ve dikkat çekici görünmek ister. Sağlıklarına da görüntüleri kadar dikkat ederler. Saçlarıyla ilgilenmeyi çok severler. Akıllı ve sabırlıdırlar. Çatışmalardan hoşlanmazlar. Politik ve zarif duruşları takdir toplar, çevrelerinde sevilen ve aranan insanlardır.

Terazi Erkeği

Terazi Erkekleri öncelikle zarif, kibar, centilmen ve çekici erkeklerdir. Tam bir beyefendi profili çizerler. Hava gurubu insanı olarak Terazi Burcu Erkeğine entelektüel tavırlar oldukça önemlidir. Onlardan her zaman güzel sözler duyabilirsiniz. Jestleri ve sürprizleri ile gönülleri fethederler. Terazi Burcu Erkeği için aşk çok önemlidir. Partnerinde kendine uyum ve denge mutlaka olmalıdır ancak bu şekilde mutlu olurlar. Görsel ve estetik anlayışları çok gelişmiştir. Şatafattan çok doğal güzelliğe önem verirler. Hayatlarının aşkını bulduktan sonra evlenmekten ömrünü o kişiye adamaktan çekinmezler.