Rüyaların Önemi – Burcunun Sözlüğü

Rüyaların Önemi

Yaşarken bazen rüyada gibi hissederiz. Bu duygu bize rüyaların genelde güzel şeyler olduğuyla ilgili ilk bilgiyi verir aslında. Rüya gibiydi teriminden yola çıkarak, bilinçaltımızda rüyaların insanlık için önemi de ortaya çıkar. Kur’an-ı Kerim’de rüyalarla ilgili birçok ayet bulunmaktadır. Rüyaların gelecekle ilgili haber getirdiğine inanılır. Bilinçaltında oluşanları gece rüyamızda gördüğümüz gibi geleceğe dair haber getiren rüyalar da görmemiz mümkün.

Rüyalarınızı eğer size haber getirdiğine inanıyorsanız bunu kimseyle paylaşmamanızı öneriyor konunun uzmanları. Gün için yaşadığınız ve etkisinde kaldığınız ya da sizi korkutan rüyalar gördüyseniz bunu akan bir suya söylemeniz sizi o rüyanın etkisinden kurtaracaktır.

Rüyalar hayatın en gizemli tarafı. Yaradan’ın insanlara verdiği mesajlar olduğuna hemen her din inanmaktadır. Rüyalar ile ilgili söylenebilecek çok şey var. Ama doğru bilinen yanlışlara bir göz atalım.

*Öncelikle herkes rüya görür. Ben hiç rüya görmem diyorsanız yanılıyorsunuz. Büyük ihtimalle önemsemediğiniz için unutuyorsunuz.

*Çünkü görülen rüyaların yarısını uyandıktan 5 dakika içinde unutursunuz. Eğer bir yere not etmezseniz kalanını da 10 dakika içerisinde unutursunuz.

*Rüyalarınızda en çok endişe duygusunu yaşarsınız. Negatif hisler, pozitif hislerden daha çok hissedilir.

*Sürekli aynı rüyayı görmeniz normal bir olaydır. Çoğu rüya bir kere görülse de rüyanızın tekrar etmesinden endişelenmemelisiniz. Büyük ihtimalle içinizde çözemediğiniz bir sorununuzun bilinç altı yansıması.

*Rüyalarımızda daha önce görmediğimizi düşündüğümüz insanlar olabilir ancak bu konuda da yanılıyorsunuz. Rüyanızda gördüğünüz o yüzü bir yerlerde mutlaka görmüşsünüzdür.

*Sevimli dostlarımız olan hayvanlar da rüya görüyor. Evinizde kediniz ya da köpeğiniz varsa uyurken izleyin. Bazen hareketlerinin farklılaştığını, sesler çıkardığını sizlerde göreceksiniz.

*Rüya görürken, dışarıdan gelen sesler rüyanıza dahil olabilir. Örneğin siz uyurken dışarıdan bir düğün sesi geliyorsa rüyanızda düğünde olduğunuzu görebilirsiniz.

*Rüyalarda genellikle parça parça şeyler görürüz. Haberci rüyalarda bu değişebilir. Bazı semboller, renkler, sesle duyabiliriz. Bunların iyi yorumlanması gerekir.

*Yani rüyalar size geleceğinizle ilgili çeşitli mesajlar taşıyabilir. Geçmişte yaşadığınız ve unutamadığınız anları da rüyalarınızda tekrar görebilirsiniz.