Oğlak Burcu Özellikleri – Burcunun Sözlüğü

Oğlak Burcu Özellikleri

22 Aralık - 20 Ocak

Element 

Nitelik

Yönetici Gezegen

Toprak

Öncü

Satürn

Genel Özellikleri

Oğlak Burçları çalışkan, ciddi ve mesafeli insanlardır. Konulara ciddiyetle yaklaşırlar. Tanıdıkları insanlarla hemen samimiyet kuramazlar. Bir süre gözlemlemek isterler. Genelde lider vasıflı kişilerdir. Çalışkan oldukları için hayatlarında hep hedefleri vardır ve günün birinde hedeflerine ulaşırlar. İş ve aile hayatında mükemmeliyetçidirler. İyi bir kariyer, iyi bir ev, iyi bir arabaya sahip olmak isterler. Otoriterdirler. Onlarla çalışmak tam anlamıyla disiplin ve sabır gerektirir. Duyguları ile değil mantıkları ile hareket ederler. Tutumlu kişilerdir ama bu asla cimrilik boyutunda değildir. Muhtaç kişilere karşı her zaman cömert davranırlar. Maddiyat onlar için önemlidir.

Yükselen Oğlak

Yükselen Oğlakların sorumluluk duygusu çok gelişmiştir. Her konuda güvenilir kişilerdir. Onların olaylara karşı her zaman bir “b” planı vardır. Siz eleştirmeden onlar kendilerini eleştirirler. Hata yapmayı sevmezler. Kendisi sert ve disiplinli yapıya sahip olduğu için yakınındaki insanların yumuşak ve sevecen olmalarına özen gösterirler. Evlerine çok bağlıdırlar. Aile içinde tek güç kendileri olmak isterler. Bugünün işini asla yarına bırakmazlar. Dış görünüşleri ciddidir. Yükselen Oğlaklar, sabırlı,planlı ve otoriter kişilerdir.

Oğlak Kadını

Oğlak kadını da erkeği gibi ciddi bir yapıya sahiptir. Sorumluluklarını iyi bilen kişilerdir. Bu özelliği hem iş hem özel hayatına yansır. Çalışkan insanlardır. Mantıkları doğrultusunda hareket ederler ve gerçek aşkın bile mantık çerçevesinde olduğunu düşünürler. Olumsuz özelliği ön yargılı olmalarıdır ve bu yüzden bazen pişmanlık yaşarlar. Güvendikleri kişilere yardım eli uzatmayı severler, inanmadıkları tembel insanlardan uzak durmaya çalışırlar.

Oğlak Erkeği

Oğlak Burcu erkeği mesafeli yapılarından dolayı çevreleri açısından soğuk insanlar olarak algılanabilirler. Aslında bu mesafenin ardında duygusal ve merhametli bir yapısı vardır. Yaşamlarında hemen hemen her ortamdan otorite figürü olmayı severler. Yönetmeyi severler ve iş hayatlarında genelde yönetici pozisyonda olurlar. Çalışkan insanlardır ve iş hayatında başarıyı mutlaka yakalarlar. Ketum ve ciddi tavırları vardır. Güvenilir insanlardır. Olayları mantık çerçevesinde çözerler. Gösterişten uzak hayatı severler. Yatırımcı ve gelecek için idealleri olan insanlardır.