Kova Burcu Özellikleri – Burcunun Sözlüğü

Kova Burcu Özellikleri

21 Ocak - 22 Şubat

Element 

Nitelik

Yönetici Gezegen

Hava

Sabit

Satürn

Genel Özellikleri

Kova Burcu insanlarının en belirgin özelliği özgür ruhlu olmalarıdır. Onlarla sohbet ederken her zaman yenilikçi ve sıra dışı fikirlerine hayranlık duyarsınız. Sezgileri çok kuvvetlidir ve mistik yapıları vardır. Asi ruhlu ve sivri dillidirler. Bu yüzden duygusuz kişiler gibi görünebilirler. Kendi çevrelerinde aynı görüşleri paylaştığı arkadaşları ve dostları vardır. Her zaman tarafsız yapıya sahiplerdir ve iyi bir dinleyicidirler. Onları kısıtlamaya ve müdahale etmeye çalışmayın. Çünkü sizden hemen uzaklaşırlar ve kırıcı olurlar. Özgürlüklerine düşkün olmaları bazen kendilerini hayattan soyutlamaya neden olur. Yalnız kalmayı çok severler. Tek başına tatile çıkmak onlar için paha biçilemez bir keyiftir. Yeni deneyimler edinip daha fazla bilgi sahibi olmak isterler.

Yükselen Kova

Yükselen Kova burçları da Kovalarsa aynı özellikleri taşır, tek farkı Kova çağının çok ilerisinde düşünce tarzına sahip olmalarıdır. Zeki, akıllı ve farklı düşünce yapısına sahiptirler. Onların da sezgileri çok kuvvetlidir ve mistik olaylar ilgilerini çeker. Az çalışıp çok para kazanmak isteyen Kovalar zekaları sayesinde buna kolaylıkla ulaşırlar. Duygularını pek belli etmezler. Bu özellikleri onları zaman zaman mesafeli ve soğuk gösterebilir, fakat özünde insancıl ve sıcak kanlıdırlar.

Kova Kadını

Kova Burcu kadını dışa dönük, sıcak kanlı, arkadaş canlısı insanlardır. Onlarla birlikteyken sıkılmanız pek mümkün değildir. Daima yeni fikirleri vardır. Erkeği gibi Kova kadını da zeki ve mantıklı insanlardır. Mantık hayatlarının her alanında vardır. Araştırmayı, öğrenmeyi çok severler. Yabancı kültürlere yatkındırlar. Mistik olaylar her zaman dikkatlerini çeker. Yaşam boyu her türlü sürprize açık kişilerdir. Çocukları Kova annelerini çok sever çünkü her zaman ilgi çekici hikayeleri vardır. Akademik kariyer yapmaya meyilli zihinleri vardır. Başarılı iş kadınları olurlar.

Kova Erkeği

Kova erkeğinin en bilinen özelliği mantıklı ve entelektüel yapısıdır. Marjinal yapılarıyla dikkat çekerler. Değişik fikir ve önerileriyle ortamda dikkat çekerler. Son derece yenilikçi insanlardır. Kötü olayların etkisinden çabuk çıkıp, önlerine bakmayı başarırlar. Özgür Kova erkekleri bağlanmaktan korkarlar. Bunun başlıca sebebi özgürlüklerinin kısıtlanmasından korkmalarıdır. Fakat onunla uyum sağlayan bir partnere son derece bağlı olup ileriye dönük hamleler yapabilirler. Sorgulanmayı sevmezler. Bir dipnot düşecek olursak Kova Erkeği ile birlikteyseniz çok fazla soru sormaktan kaçınmalısınız.