Koç Burcu Özellikleri – Burcunun Sözlüğü

Koç Burcu Özellikleri

21 Mart - 20 Nisan

Element 

Nitelik

Yönetici Gezegen

Ateş

Öncü

Mars

Genel Özellikleri

Koç astrolojide burçlar kuşağının ilk burcudur. Özellikle ben egoları çok fazla gelişmiş burçlardandır. Bu burçta doğanlar çok pratik ve zekidirler. Herhangi bir olayda coşkularını gizleyemezler. Canlılıkları ve atılganlıkları ile tanınan burçlardandır. Birçok konuda olabildiğince yaratıcıdır. Koçlar ilişkilerinde bağımsız hareket etmeye eğilimlidir. Bu yüzden ikili ilişkilerde bir süre sonra sorun yaşamaya başlarlar. Sabırsız ve çocuksu yapılarıyla sınırları aşmak isterler, kurallar onlar için hep sıkıcı olmuştur. Samimidirler. Yapmacık olmadıkları için güçlü dostluk bağı kurup kolay düşman edinebilirler. Ancak ben egoları fazla gelişmiş olduğu için her açıdan önce kendilerini düşünürler.

Yükselen Koç

Yükselen burcu Koç olanlar oldukça öncü kişiliğe sahiptir. Birçok konuda da liderliği üstlenirler. Risk almaktan kaçınmazlar. Bu yüzden de her zaman güçlü lider profili oluştururlar. Yükselen Koç için asıl amaç güçlü olduğunu herkese ispat etmektir. Rekabetçi yapılarıyla bıkmadan ve ateş elementinin onlara verdiği güç ile önünde sonunda amaçladıkları şeylere ulaşırlar.

Koç Kadını

Koç Burcu kadını çabuk sinirlenir ve kısa bir süre sonra hiçbir şey olmamış gibi davranırlar. Kafalarına koyduklarını mutlaka yaparlar. Bu güce ve hırsa fazlasıyla sahiptirler. Dostluk kavramı onlar için önemlidir. Gerçekten aşık olduklarında çok sadık olurlar ve aşkları uğruna yapamayacakları yoktur. Aşkta sınır tanımazlar. Cinsel dürtüleri çok kuvvetlidir. Koç kadınları kendilerine emir cümleleri ile hitap edilmesinden hoşlanmazlar. Alışveriş yapmayı ve para harcamayı çok severler ve cömerttirler.

Koç Erkeği

Koç Burcu erkekleri tuttuğunu koparan ve cesur tavırlarıyla bilinir. Tez canlı erkekler oldukları için düşünmeden hareket ederler çoğu zaman ve bu yüzden birçok riskle karşılaşabilirler. Ancak gözü kara yapılarıyla risklerin üstesinden gelmeyi de bilirler. Özel hayatlarında oldukça hareketlidirler. Enerjileri çok kuvvetlidir. Girdikleri ortama çok çabuk ayak uydururlar. Girişimci, yenilikçi ve pratik zekaya sahiptirler. Evlilik hayatında sorumluluklarını bilen bir eşle sevgi dolu baba rolü oynarlar.