İkizler Burcu Özellikleri – Burcunun Sözlüğü

İkizler Burcu Özellikleri

22 Mayıs - 21 Haziran

Element 

Nitelik

Yönetici Gezegen

Hava 

Değişken

Merkür

Genel Özellikleri

İkizler Burcu hava gurubunun en hareketli ve zeki burçlarındandır. Meraklı ve uyarılmaya sürekli açıktır. Çok yönlü ve renkli kişiliğe sahiptir. Yaşam boyu öğrenmek onun için nefes almak gibidir. Kolay sıkılır, durağan olamaya dayanamaz. Şeffaf bakış açıları vardır ve duygularda fazla derine inmekten hoşlanmazlar. Bu da onların merhamet duygusunun fazla gelişmesinden kaynaklıdır. Kolay uyum sağlar. Onu oyaladığınız müddetçe geçimli biri olurlar. Fazlaca arkadaş canlısı olması entelektüel ve genç bakış açısı onları her zaman çekici kılar. Bu yüzden de aranılan arkadaş olurlar. Esprili, hazır cevap ve muzip karakterleri vardır. İkizler burcunun en zayıf özelliği karasızlıklarıdır. Bu yüzden dengesiz davranış gösterebilirler. Çok yönlü zekaya sahip olan İkizler her zaman en zor olayların içinden bile bazen hiç zorlanmadan çıkabilirler.

Yükselen İkizler

Yükselen İkizler özgür olmak ister. Özellikle zihin özgürlüğü onlar için çok önemlidir. Meraklı ve maceracı yapısı ile bilinen yükselen İkizler sıra dışı konuları araştırmayı çok sever. Özgür çalışıp istediklerini yapabilmek için vakit ayırabilecek işlerde çalışmak isterler. Konuşkan olmaları onları sosyal hayatlarında başarılı kılar. Şartlara uyum sağlayan yapılarıyla yükselen İkizler de, İkizler burcu gibi ortama çok çabuk ayak uydurabilirler. Oldukça geniş arkadaş çevresine sahip olan yükselen İkizler, bazen evrende sadece kendilerinin olmasını ister.

İkizler Kadını

İkizler kadını da İkizler Erkeği gibi objektif bakış açısına sahiptir. Mantığına ve duygularına son derece güvenirler. Altıncı hisleri kuvvetlidir. Pratik zeka ve akıllı İkizler Kadını bazen değişken karakterleriyle çevresindeki kişileri şaşırtabilir. Bu yüzden söz konusu İkizler Kadınları olunca bazı şeylerden emin olmayabilirsiniz. İletişimleri kuvvetlidir. İyi birer dinleyicidirler. İş hayatında iletişim ile ilgili konularda başarılı olurlar. Anlayışlı ve rahat yapısı ile sosyal yaşamlarında sevilen kişi olurlar. İstemedikleri şeyleri onlara asla yaptırmazsınız. Problemlerini her zaman konuşarak çözmek isterler.

İkizler Erkeği

İkizler Burcu erkeği hareketli ve neşeli karakterleri ile bilinirler. Eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız İkizler Erkeği bunun için doğru kişidir. Objektif insanlardır. Onların fikirlerine güvenebilirsiniz. İkizler Erkeği meraklı karaktere sahip oldukları için hemen hemen her konuda bilgileri vardır. Öğrenmek onların vazgeçilmez alışkanlıklarındandır. Hayatı keşfetmeyi çok severler. Arkadaş ortamı ile seyahat ve vakit geçirmek sıkça yaptıkları şeylerdir. Eğlenceli bir partner olurlar. Aile içinde hareketli ve neşeli tavırlarıyla iyi bir ebeveyn özelliğine sahiptir.