Boğa Burcu Özellikleri – Burcunun Sözlüğü

Boğa Burcu Özellikleri

21 Nisan - 21 Mayıs

Element 

Nitelik

Yönetici Gezegen

Toprak

Sabit

Venüs

Genel Özellikleri

Boğa Burcu toprak gurubunun en güvenilir burçlarındandır. Hedefleri doğrultusunda ilerleyince tüm ilgiyi toplayabilme ve becerilerinin yanında maddecilikleri ile bilinen karakterlerdir. İlişkiler konusunda son derece güvenilir olan Boğalar insanlara yardım etmekten çok hoşlanırlar. Güven onlar için altın kuraldır. Yaşam boyunca bu yüzden kendilerini emin olmadığı hiçbir şey için riske atmazlar. Sabır konusunda oldukça gelişmiş Boğalar bazen bu yüzden diğer kişileri çatlatacak boyuta getirirler. Onlar için sahip olma yaşam gerçeğidir. Bu yüzden bir Boğanın sahip olduğu her şey onun için çok değerlidir. Parayı rahatça yaşamak için bir araç olarak görürler ve para onlar için çok önemlidir. Çünkü her zaman kendilerini sevdiklerini güvende tutmak isterler. Bu yüzden de yatırım konusunda becerileri oldukça gelişmiştir.

Yükselen Boğa

Yükselen Boğalar sakin ve uyumludur. Kolay sinirlenmezler. Ancak gerçek anlamda kızdıkları zaman uzunca süre kin tutarlar. Bu yüzden de çoğu kez yanlış yapar Boğa insanı. Bazen sadece kendini düşünen tavırları vardır fakat dış dünyaya kendinden emin bir profil çizerler. Yükselen Boğalar oldukça sabırlı kişilerdir ve kendi düşüncelerine hayranlık duyarlar. Yükseleni Boğa olanlar ısrarcı kişilerdir. Hayata dair kararları sessiz bir şekilde alır, oldukça güçlü bir şekilde uygularlar ve çevresinin daima onunla ilgili iyi düşünmesini ister. Yatırım mal ve mülk yükselen Boğalar için önemli bir kavramdır. Onlarda önünde sonunda isteklerine kavuşurlar ve bunu nasıl yaptıklarının pek önemi yoktur. Genelde köklerine bağlıdırlar. Değişime çok açık değillerdir.

Boğa Kadını

Boğa Burcu kadınları sakin yapıları ile tanınırlar. Kolay kolay sinirlenmezler. Sinirlendikleri zaman bunu dışarı yansıtmak yerine ortamdan ya da kişilerden uzaklaşmayı tercih ederler. Boğa Kadınları evinde dekorasyon ve şıklığı önem verir. Kendi zevklerine her zaman güvenir ve dekore ederler. Sevdiklerine karşı oldukça cömert ve eli açıktır. Otoriter anne olarak da bilinirler. Fakat oldukça şefkatli ve duygusaldırlar.

Boğa Erkeği

Boğa Erkeği çalışkan ve hareketli yapısı ile öne çıkar. Sakin görünürler fakat bu görüntünün altında oldukça hareketli bir insan vardır. Kızdıkları zaman daha inatçı olurlar. Boğa Burcu erkeğinin aradığı huzurdur. Hem özel hem iş hayatında huzuru arayan Boğa Erkekleri stresli ortamlardan durmaya çalışır. Her türlü zorlukla sabır ve anlayışla mücadele etme gücüne sahiptir, engeller onlar için basit birer basamaktır. Elindekinin kıymetini bilir ve düzenlerinin bozulmasından hoşlanmazlar.