Başak Burcu Özellikleri – Burcunun Sözlüğü

Başak Burcu Özellikleri

24 Ağustos - 23 Eylül

Element 

Nitelik

Yönetici Gezegen

Toprak

Değişken

Merkür

Genel Özellikleri

Başak Burçları yaşamlarındaki her alanda bilgiyi ararlar. Zekalarına güvenirler ve onu kendilerine bir hizmetçi gibi kullanırlar. Bu yüzden Başak Burçları titiz ve düzenli burçlardır. Çalışkan ve pratik oldukları için en önemli konuları iştir. Kendileri gibi çalışkan ve düzenli insanlarla ilişki kurmayı severler. İnanmadıkları tembel insanlardan uzak durmaya çalışırlar. Onlar için çalışmak kutsaldır. Bu yüzden hiç dinlenmeden çalışırlar ve bundan asla rahatsız olmazlar. Tedbirli ve temkinli Başak Burçları kendilerini kimseye kullandırmazlar. Sınırlarını bilirler ve hayır demek onlar için çok kolaydır. Dobra ve dürüsttürler. Tutumlu davranışları bazen pintilik derecesinde olur. Hayatlarında birkaç insan haricinde diğer kişilerle içli dışlı olmayı sevmezler. Bu yüzden soğuk ve mesafeli görünüşleri vardır.

Yükselen Başak

Yükselen Başakların en belirgin özelliği disiplinli olmak, düzenli olmak, yargılama yeteneği ve diplomat olmalarıdır. Alçak gönüllü olmaları ve adalet duygusunun gelişmiş olması da belirgin özelliklerindendir. Dış görünüşleri son derece çekicidir. Kafaları iyi çalışır. İyiyi ve kötüyü çok kolay ayırt edebilirler. Bazen gereksiz ayrıntılara takılmaları asıl konudan uzaklaşmaya neden olur. Bakış açılarını değiştirmeleri gerekir çoğu zaman bu özellik onlara geri dönüşü olmayan sorunlar yaratabilir.

Başak Kadını

Başak Kadınının en önemli özelliği yardımsever olmasıdır. Birçok Başak Kadınını yardım projelerinde görebiliriz. İnce ruhlu Başak Kadınları bu özelliklerinden dolayı arkadaş ortamında sevilen kişilerdir. Duygularını pek belli etmezler ama içten içe yoğun duygusallık barındırırlar. Aşırı titiz ve temizlik meraklılarıdır. Düzenlerinin bozulmasından hoşlanmazlar. Başarılı olmak için her şeyini ortaya koyar. Ne istediğini iyi bilir ve amacına mutlaka ulaşırlar. Pek cesur değillerdir. Bu yüzden riske girmekten en önemlisi maceraya atılmaktan hoşlanmazlar.

Başak Erkeği

Başak Burcu Erkekleri güvenilir insanlardır. Duygularını gizlemeyi tercih ederler fakat Başak Burcu Erkeğinin yine de güvenilir olduğunu anlarsınız. İnce düşünceli ve zarif erkeklerdir. Pratik insanlardır. Çabuk düşünüp hareket ederler. Vakit kaybetmeyi sevmezler. Bu yüzden bir Başak Erkeği ile yaşamanın hayatı nasıl kolaylaştırdığını anlayabilirsiniz. Kuralcı insanlardır ve kurallar dışına çıkmayı pek sevmezler. Bu yüzden bazen zorlayıcı kişiler olabilirler. Detaylara önem verirler, bu yüzden izlerini titizlikle yaparlar. İnsanlarla arasında hep mesafe vardır. Aklına geleni hemen söyledikleri için bazen kırıcı karakterler olabilirler.