Balık Burcu Özellikleri – Burcunun Sözlüğü

Balık Burcu Özellikleri

23 Şubat - 20 Mart

Element 

Nitelik

Yönetici Gezegen

Su

Değişken

Jüpiter

Genel Özellikleri

Balık Burçlarının hayal dünyası çok geniştir. Duygusal yapıları onları şefkatli ve iyimser kişiler yapar. Yardım sever insanlardır. Bazen başkalarının dertleri ile ilgilenirken kendilerini unuturlar. Çok yumuşak mizaçlı insanlardır ve bu yüzden zaman zaman çevrelerindeki kişiler tarafından çok kırılırlar. İçten ve hassas duyguları onları şair yapabilir. Sevdikleri şeyler uğruna kendilerini adarlar. Güçlü sezgileri vardır. Çok severler, bu yüzden kalpleri kırıldığında bu ruh halinden çıkması çok zor olur. Para, mal ve mülk hırsları yoktur. Parayı mutlu olmak için bir araç olarak görürler. Güzel bir hayat yaşamak hayalindeki yuvayı kurabilmek için sürekli düş kurarlar.

Yükselen Balık

Yükselen Balıklar genellikle hassas ve kırılgan yapıları ile dikkat çekerler. Duygusal yapıları daima ilgi ve sevgiyi aramaları ve diğer insanların fikirlerine ihtiyaç duymaları onları kolay yönlendirilen kişiler haline getirir. Yükselen Balıklar da mistik güçlere sahiptirler. Sakin ve duygusal görünen Yükselen Balık burçlarının iç dünyalarında fırtınalar kopar. Hayal dünyası geniş insanlardır. Düş kurmayı çok severler.

Balık Kadını

Balık Burcu kadınları da erkeği gibi duygusal insanlardır. Sezgileri kuvvetlidir ve bu yönde hareket ederler. Mistik konulara ilgileri çoktur ve sezgisel yönleri bu konuda onlara destek verir. Arkadaş çevresi oldukça geniştir ve arkadaşlarıyla birlikte vakit geçirmeyi çok severler. Çok iyi bir anne, iyi bir dost ve sevecen bir öğretmen olabilirler. Romantizm ve sürprizleri çok severler.

Balık Erkeği

Balık Burcu erkeğinin en belirgin özelliği duygusal olmalarıdır. Zaman zaman bu duygusallık karşı cinsi bıktırsa da romantik yapıları ve ince düşünceleriyle gönül almasını bilirler. Kendilerini güven içinde hissetmek isterler. Bu yüzden çevrelerinde onları anlayan koruyup kollayan insanlar olur. Kendileri gibi aynı özellikleri taşıyan partnerleri ile ilişki kurabilirler. Aksi takdirde aşk onları yıpratacaktır. Onlar yalnız insanlardır. Hayal kurmayı severler ve o hayalleri gerçekleştirmek için çaba gösterirler. Eşine ve çocuklarına düşkün ebeveynlerdir. Onları mutlu etmek için kendilerini her türlü riske atabilirler.