Aslan Burcu Özellikleri – Burcunun Sözlüğü

Aslan Burcu Özellikleri

21 Mart – 20 Nisan

Element 

Nitelik

Yönetici Gezegen

Ateş

Sabit

Güneş

Genel Özellikleri

Aslan Burçları Ateş gurubunun en baskın burçlarındandır. Etrafındaki kişileri aile ve arkadaş çevrelerini kendi istekleri doğrultusunda düzenlemek isterler. Kibirlidirler. Bu nedenle yönetmeyi çok severler ve bu konuda çok başarılılardır. Hayat sahnesinde her zaman en önde ve odak noktası olmak isterler. Samimi ve güler yüzlü kişilerdir. Onlara karşı hatalı davransanız bile size olgun tavırla karşılık verirler ama sabrı taştıktan sonra çok sert bir Aslan Burcu ile karşılaşmaya hazır olun. Yönetici gezegenleri Güneş olduğu için en zor olayların içinden bile aydınlığa çıkabilirler. Ben egoları çok gelişmiştir. Bu yüzden sık sık hata yaparlar ve yaptıkları hatayı kabul etmekte zorlanırlar. Bu durum onları oldukça sarsabilir. Cömert ve merhametli Aslanlar sevdikleri için asla masraftan kaçınmazlar, kaliteli ve gösterişli hayatı severler.

Yükselen Aslan

Yükselen Aslanlar sevecen kişilerdir. İdealist yapıya sahiptirler. Ayrıntılara pek takılmazlar hatta nefret ederler. Fazlaca gururlu, cömert ve yeteneklidirler. Yükselen Aslanlar çalışkan kişilerdir. Hayatlarını en üst seviyeye taşımak için çok çaba gösterirler. Dış görünüşleri görkemlidir. Fikir sahibi oldukları konularda hiç susmadan konuşabilirler. Bu özellikleri bazı insanlar tarafından bencillik olarak algılanabilir. Ancak yükselen Aslanlar bunu bilinçli bir şekilde yapmazlar, içgüdüsel davranışlarıdır. Servet sahibi olmak isterler. Sinirlendikleri zaman birden parlayabilirler. Bu davranış kendilerini rahatsız ettiği için kısa sürede telafi ederek yine karşısındaki kişinin sevgisini ve güvenini kazanabilirler.

Aslan Kadını

Aslan Kadınları da erkekleri gibi lider özelliğini taşır. Samimi yapıları onları arkadaş ortamında arana kişiler yapar. İnsanları çok çabuk etkisi altına alabilirler. Enerjileri en zor olayların içinden çıkmaya her zaman yeter. Mizah anlayışları çok gelişmiştir. Mükemmeliyetçidir ve her şeyin en iyisi olsun isterler. Son derece gururludurlar ve bu özelliğinin önüne hiçbir şey geçemez. Konuşmayı ve odak noktası olmayı çok severler.

Aslan Erkeği

Aslan Erkeğinin en belirgin özelliği liderlik yapısıdır. Cömert ve eli açık insanlar olarak bilinirler. Arkadaş ortamlarında eğlenceli ve cömert tavırlar sergilemeyi severler. Liderlik özelliği çok belirgin Aslan Erkekleri kişiler tarafından yanlış anlaşılabilir. Karşı taraf çoğunlukla bunu ego ve kibir olarak algılayabilir. Ama onlar her zaman kendinden karakterlerdir. Cesur ve çekici Aslan Erkekleri kadınlar tarafından hep cazibeli bulunmuştur. Babacan tavırları onları iyi birer aile bireyi yapar.