Akrep Burcu Özellikleri – Burcunun Sözlüğü

Akrep Burcu Özellikleri

24 Ekim - 22 Kasım

Element 

Nitelik

Yönetici Gezegen

Su

Sabit

Mars

Genel Özellikleri

Akrep Burcu yaşamı tutkuyla ve haz olarak yaşayan burçtur. Arzu ve istek duyguları çok gelişmiştir. Yaptıkları işi asla yarım bırakmazlar. Konuşmaları keskin ve mimiklerinden duygularını kolayca anlayabilirsiniz. Genelde Akreplerin gözlerinden ne kadar güçlü olduğunu görebilirsiniz. Bakışları bunu kolayca yansıtabilir. Ukala ve kendini beğenmiş kişileri sevmezler ve mümkün olduğunca uzak durular. Kolay inanmazlar, kuşkucudurlar. Fakat inandıkları doğruyu sonuna kadar savunurlar. Kendini yetiştirmiş Akrep birçok başarıya imza atar. Fakat kendini yetiştirmemiz Akrepler yaşamın basitliklerinde kaybolup giderler.

Yükselen Akrep

Yükselen Akrepler inatçı oldukları için hedefe yükselme konusunda oldukça başarılıdır. Önemli özellikleri kıskanç olmak, gizemli olmak ve başarılı analiz yeteneğinin olmasıdır. Dış görünüşleri ne kadar güçlü ve kendinden emin olsa da içten duygusal ve kırılgandır. Yükselen Akrepler de etkileyici ve derin bakışlarıyla karşılarındaki kişileri etkilemeyi becerirler ve yönetmeyi severler.

Akrep Kadını

Akrep Kadınları oldukça akıllı ve hırslı insanlardır ve duygu ile hareket ederler. Sezgileri çok kuvvetlidir. Girdikleri ortamda kendilerini kolayca belli ederler. Onlar için dostluk kavramı çok önemlidir. Vaktinin büyük kısmını ailesi yerine dostlarıyla paylaşmayı severler. Doğrucu insanlardır. Yalan söylemekten ve duymaktan nefret ederler. Sevdiklerini sahiplenirler ve kıskanç tavırlar sergilerler. Bu kıskançlık karşı taraf için bazen bunaltıcı olabilir. Fakat Akrep Kadını sevgisini bu şekilde göstermeyi sever. Tensel temas ve uyum onlar için çok önemlidir. Genelde etkileyici bakışlara sahip olurlar.

Akrep Erkeği

Akrep Burcu erkeklerinin en belirgin özelliği özgüvenli olmalarıdır ve bu özgüveni sergilemekten kaçınmazlar. Ne istediğini bilen net insanlardır. Fiziki özelliklerinden en belirgin olanı derin bakışlarıdır ve bakışları ile karşı cinsi etkileyebilirler. Sahiplenici tavırlar gösteren Akrep Burçları karşı cins tarafından kıskanç olarak adlandırılır. Detaycı insanlardır. Libidoları çok yüksektir bu da onların cinselliğe hiçbir zaman hayır demelerine engel olur. Risk almayı severler ve bir çok cesaret gerektiren konuya öncü olurlar.